Niepełnosprawność

Wschowa. Zajęcia plastyczne będące częścią programu „Rehabilitacja 25 plus” zakończone

W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym we Wschowie zakończyły się zajęcia plastyczne w ramach pilotażowego programu „Rehabilitacja 25 plus”, finansowanego przez PFRON. Zajęcia przyniosły wiele ciekawych i artystycznych efektów. Program ten pozwolił uczestnikom rozwijać swoje umiejętności plastyczne, a także znaleźć nowe źródło radości i relaksu.

Kreatywność i umiejętności artystyczne

Od jesieni 2022 roku uczestnicy programu Rehabilitacja 25 plus mieli okazję uczestniczyć w zajęciach plastycznych, które stanowiły dla nich prawdziwą artystyczną przygodę. W ciągu ostatnich kilku miesięcy powstało wiele fascynujących prac, które zaskoczyły zarówno uczestników, jak i instruktorów.

Od stroików wielkanocnych do biżuterii

Podczas zajęć uczestnicy mieli możliwość tworzenia różnorodnych przedmiotów i ozdób. Wykonywali piękne stroiki i dekoracje wielkanocne, a także ręcznie składane motyle z papieru. Jednak to nie wszystko – zajęcia plastyczne w ramach programu „Rehabilitacja 25 plus” wprowadziły uczestników w świat makramy, którą opanowali z niesamowitą łatwością. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się makramowe liście, które uczestnicy wykonywali bardzo chętnie.

Uczestnicy wykazali się także umiejętnościami w projektowaniu i tworzeniu biżuterii, którą następnie podarowali swoim bliskim. To było wyjątkowe doświadczenie dla uczestników, które dostarczyło im nie tylko radości z tworzenia, ale także satysfakcji z obdarowywania innych. Podczas ostatnich zajęć plastycznych uczestnicy mieli okazję ozdobić pamiątkowe koszulki. Wykorzystując swoją wyobraźnię i umiejętności artystyczne, stworzyli unikalne wzory i motywy, które zapewne będą cieszyć ich przez wiele lat.

Radość i nauka poprzez sztukę

Była to nie tylko okazja do rozwijania umiejętności artystycznych, ale także momenty pełne radości i relaksu. Podczas spotkań uczestnicy mogli wyrazić swoje emocje, kreatywność i twórcze pomysły. Byli razem, tworzyli razem i osiągali cele, które przynosiły im zarówno satysfakcję, jak i inspirację.

Umiejętności nabyte podczas zajęć plastycznych z pewnością przydadzą się wychowankom w codziennym życiu. Wiedza zdobyta podczas programu Rehabilitacja 25 plus może okazać się wartościowym atutem, który pozwoli im na rozwijanie swojej pasji i twórczego podejścia do różnych dziedzin życia.

Dziękujemy za ten wspólnie spędzony czas, gdzie można było „odpłynąć” w inną, kolorową przestrzeń, zrelaksować się i nauczyć czegoś nowego. To przestrzeń, w której można było wyrazić swoje emocje, ekspresję twórczą i zrealizować ciekawe pomysły, spędzając czas w miłym gronie, być razem, tworzyć razem i osiągać cele, które cieszyły i oko i duszę. Mamy nadzieję, że umiejętności nabyte podczas realizacji zajęć przydadzą się naszym wychowankom w codziennym życiu – podsumowują pracownicy SOSW.

Źródło informacji i zdjęcia: zw.pl.

4 lipca 2023