Bezdomność

Wrocław. W schronisku dla bezdomnych powstała Zaczytana Biblioteka

Kilkaset książek trafiło do schroniska św. Brata Alberta dla bezdomnych mężczyzn we Wrocławiu. Tak powstała „Zaczytana Biblioteka”, która w tym miejscu jest bardzo potrzebna. Jak się okazuje, osoby w kryzysie bezdomności pochłaniają mnóstwo książek!

Rekordzista w schronisku czyta 20 książek w miesiącu. To więcej niż jedna książka na dwa dni. I takich podopiecznych jest więcej!

Fundacja Banku Ochrony Środowiska, wspierając promocję czytelnictwa w Polsce, przekazała fundacji Zaczytani.org darowiznę, dzięki której utworzono „Zaczytaną Bibliotekę” w schronisku we Wrocławiu.

Osoby potrzebujące zyskają możliwość korzystania z książek nie tylko na miejscu, ale również każdy będzie mógł zabrać ze sobą ulubioną pozycję nie martwiąc się o jej zwrot. Dzięki temu używane książki zyskają nowe życie.

Fundacja Zaczytani.org. dzięki społecznemu zaangażowaniu każdego roku otrzymują tysiące książek, którymi zasilają Zaczytane Biblioteki. Dzięki nim gwarantują stały dostęp do literatury m.in. pacjentom szpitali, hospicjów, domów opieki, podopiecznym domów dziecka, rodzin zastępczych, domów seniora, mieszkańcom odwiedzającym świetlice i lokalne centra aktywności, dawcom odwiedzającym stacje krwiodawstwa.

Źródło: oprac. za gazetawroclawska.pl. Zdjęcie ilustracyjne – fot. Shutterstock. 

10 maja 2022