Video

Wrocław. Pierwsze Paczki Dobrych Relacji trafiły do potrzebujących

Kończy się Rok Dobrych Relacji we Wrocławiu. Obfitował w dziesiątki spotkań, koncertów, potańcówek, webinarów, konferencji – wydarzeń, które po dwóch latach pandemii miały sprawić, że wrocławianie, w każdym wieku, wyjdą z domów i spotkają się z innymi w różnych przestrzeniach miasta. W grudniu Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej przygotowuje świąteczne paczki dla osób w trudnej sytuacji życiowej. W sumie trafią do 4 000 rodzin. 

Część z nich to Paczki Dobrych Relacji – w siedmiu miejscach Wrocławia przekaże  je potrzebującym prezydent miasta. Będą one rozdawane również przez organizacje pozarządowe czy Rady Osiedli do 21 grudnia.

Pierwsze Paczki Dobrych Relacji trafiły 13 grudnia do podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej – osób starszych, schorowanych, rodzin wielodzietnych, osób w trudnej sytuacji życiowej oraz do podopiecznych Wrocławskiego Centrum Integracji, którzy uczestniczyli w kursach zawodowych w ramach programów reintegracyjnych.

Dziś przekazujemy w ręce wrocławian 160 paczek. Mamy nadzieję, że ułatwią Państwu przygotowania w tym przedświątecznym czasie. To pierwsze takie spotkanie z mieszkańcami, a będzie ich w sumie siedem. Największe odbędzie się na Nowym Targu, zapraszam tam wszystkich wrocławian, każdy może się włączyć, upiec ciasto i świętować razem z nami. – Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

W paczkach znalazły się produkty żywnościowe, które przydadzą się przed świętami. Wśród nich herbata, makaron, ryż, mąka, kasza, barszcz czerwony w proszku, kukurydza konserwowa, owoce w puszcze, buraki w słoiczku, ciastka, ciasto do wypieków, bakalie, kawa, śmietanka do kawy, dżem, ogórki konserwowa, majonez, ketchup i świąteczna kartka z życzeniami.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej przygotował 4 tys. paczek dla najbardziej potrzebujących wrocławian. Będą one rozdawane także przez organizacje pozarządowe czy Rady Osiedli do 21 grudnia.

Wrocław pomaga przez cały rok nie tylko od święta. Ostatnio otwarto sklep społeczny, ulicami Wrocławia jeździ streetbus, który wydaje posiłki dla osób w kryzysie bezdomności, są przystanki ciepła. Ta akcja to nie tylko MOPS- to organizacje pozarządowe, Rady Osiedla, dzięki nim trafiamy do najbardziej potrzebujących. – Andrzej Mańkowski, dyrektor MOPS Wrocław.

We Wrocławiu z pomocy społecznej korzysta ok. 7500 osób i rodzin, w procedurze Niebieskiej Karty jest 2500 rodzin, a ze świadczeń rodzinnych korzysta blisko 10 tys. rodzin.

Źródło: oprac. za wroclaw.pl i radiorodzina.pl.. Zdjęcie i materiał video – wrocław.tv

14 grudnia 2022