Niepełnosprawność

Wigierski Park Narodowy będzie jeszcze bardziej przyjazny turystom

Dzięki pomocy Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych ścieżki edukacyjne i wystawy przyrodnicze  Wigierskiego Parku Narodowego będą bardziej dostępne dla osób niedowidzących, starszych lub rodzin z małymi dziećmi. Park chce być bardziej przyjazny turystom, którzy zgłaszali w ostatnim czasie pewne niedogodności.

Dzięki dofinansowaniu przez PFRON, za niemal pół miliona złotych w Wigierskim Parku Narodowym pojawią się liczne udogodnienia dla osób starszych i niepełnosprawnych. Przebudowane zostanie dojście nad bardzo popularne jezioro dystroficzne „Suchar II”.

Powstanie też punkt widokowy na którym przeprowadzane będą zajęcia edukacyjne dla dzieci ze specjalnymi potrzebami. Zmiany czekają też ścieżkę edukacyjną ,,Las”, która zostanie dostosowana do potrzeb osób na wózkach, niedowidzących oraz rodzin z małymi dziećmi. Projekt zakłada też inne udogodnienia. Zakup kilku rowerów elektrycznych , przyczepek dla dzieci, wózka elektrycznego, wózka standardowego dla takich osób, które nie poruszają się na własnych nogach i potrzebują tego wózka.

Dodatkowo, w siedzibie parku pojawią się strefy odpoczynku, toaleta dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych i nowe okazy zwierząt do poznawania dotykiem. Będą też instalacje umożliwiające kontakt głosowy i wzrokowy z pracownikami parku.

Źródło: oprac. za bialystok.tvp.pl. Zdjęcie ilustracyjnefot. Shutterstock.

27 sierpnia 2022