Seniorzy

Wielkie serca w akcji ,,List do seniora’’

25 lutego br., po kilku tygodniach, zakończyła się inicjatywa „List do Seniora”, zainicjowana przez niezależnego operatora pocztowego Speedmail oraz firmę Postivo.pl, specjalizującą się w poczcie hybrydowej. Obie firmy połączyły siły, aby razem zorganizować akcję na rzecz podopiecznych Domu Pomocy Społecznej im. „Matysiaków” w Warszawie.

Akcja była skierowana do wszystkich, którzy chcieli podzielić się z seniorami radością, za pomocą słów lub rysunków. Wystarczyło wysłać je na wskazany adres mailowy. Organizatorzy zadbali o wydrukowanie przesłanych listów, zaadresowanie ich i dostarczenie do mieszkańców Domu Pomocy Społecznej im. Matysiaków.

Efektem wspólnych działań było zebranie niemal stu prac, które trafiły bezpośrednio do mieszkańców Domu Pomocy Społecznej im. Matysiaków, przynosząc im odrobinę radości oraz urozmaicenia, często monotonnej codzienności.

Łącząc siły z Postivo.pl pokazaliśmy moc, jaką wciąż posiada tradycyjna poczta. Dzięki naszym działaniom, wszyscy mieli możliwość wysyłania swoich prac w wersji elektronicznej, na adres mailowy, a seniorzy mogli cieszyć się nimi w tradycyjnej papierowej formie. W dzisiejszych czasach, kiedy coraz więcej komunikacji odbywa się przez internet, wysyłane prywatnie listy odchodzą w zapomnienie. Wciąż są jednak czymś ważnym zwłaszcza dla starszych osób, a otrzymanie listu przez seniora może być wręcz sentymentalną podróżą do lat młodości 

– komentuje Janusz Konopka, prezes Speedmail.

Źródło informacji i zdjęcia: Newseria.

25 marca 2024