News, Niepełnosprawność

Warszawa. Uroczysta Gala z okazji jubileuszu 30-lecia PFRON

W warszawskim Centrum Olimpijskim 22 września br. odbyła się uroczysta Gala z okazji 30-lecia Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.. Wzięli w niej udział m.in. minister Marlena Maląg i Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych Paweł Wdówik.

– Działanie na rzecz rehabilitacji zawodowej osób z niepełnosprawnościami, integracji społecznej oraz dostępności to kluczowe elementy misji PFRON, od lat przyświecające wszystkim jego pracownikom. Wsparcie finansowe daje osobom niepełnosprawnym możliwość wyjścia poza granice barier architektonicznych, informacyjno-komunikacyjnych czy cyfrowych, ale przede wszystkim pozwala pokonać największe granice – mentalne – przypomniał prezes PFRON Krzysztof Michałkiewicz.

Minister Marlena Maląg odczytała podczas uroczystości list od premiera Mateusza Morawieckiego. Minister Paweł Wdówik zaznaczył, że zmiany systemowe w podejściu do osób z niepełnosprawnościami nie mogą odbyć się bez istnienia takiej instytucji, jak Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Minister Maląg i wiceminister Wdówik wręczyli na ręce Prezesa PFRON okolicznościowy grawerton. Napisano na nim: Składam podziękowania dla wszystkich Pracowników za lata w służbie osobom z niepełnosprawnościami i życzę nieustawania w wysiłkach zmieniania świata, tak by był dla nich jak najbardziej przyjazny.

Do uczestników uroczystych obchodów 30-lecia Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych skierowali list prezydent Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda. Wszystkie osoby z niepełnosprawnościami są pełnoprawnymi członkami naszej polskiej wspólnoty i zasługują na to, by mieć jak najlepsze warunki życia, możliwości leczenia i szanse rozwoju – podkreśliła para prezydencka.

Prezydent i pierwsza dama złożyli też gratulacje i wyrazy uznania pracownikom PFRON, a także podziękowania organizacjom pozarządowym działającym na rzecz osób z niepełnosprawnościami.

Źródło: oprac, za gov.pl i TVP3. Zdjęcie – fot. Kancelaria Prezydenta/Twitter

23 września 2021