Seniorzy

Wałbrzych. 41 wolontariuszy pomaga seniorom

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wałbrzychu w dalszym ciągu świadczy pomoc wolontariacką dla seniorów w ramach programu „Korpus Wsparcia Seniorów”.

Adresatami programu są seniorzy w wieku 65 lat i więcej, którzy mają problem z samodzielnym funkcjonowaniem ze względu na stan zdrowia, prowadzący samodzielnie gospodarstwa domowe lub mieszkający z osobami bliskimi, które nie są w stanie zapewnić im wystarczającego wsparcia.

Aktualnie wsparcia udziela 41 wolontariuszy, którzy świadczą usługi na terenie całego miasta. W ramach działalności wolontariackiej organizowane są także dodatkowe działania na rzecz seniorów. W okresie wakacyjnym realizowana jest akcja „Podaruj seniorowi jeden dzień wakacji”, w trakcie której wolontariusze wraz z seniorami wspólnie spędzają czas na spacerach, przy kawie i ciastku w restauracji, odwiedzają ciekawe miejsca, słowem – dołożą wszelkich starań, aby przynajmniej przez jeden dzień seniorzy poczuli się wyjątkowo.

Tego typu działania przeciwdziałają poczuciu osamotnienia oraz wykluczenia z życia społecznego seniorów, a przede wszystkim wywołują uśmiech na ich twarzy.

Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu telefonicznego z wałbrzyską infolinią senioralną 74 664 09 00 od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.30.

Źródło: oprac. za walbrzyszek.com. Zdjęcie ilustracyjne – fot. Shutterstock.

8 lipca 2022