Seniorzy

Toruń. Otwarto placówkę aktywizującą seniorów

W piątek (28 października) przy ulicy Mickiewicza 57 w Toruniu uroczyście otwarto Dzienny Dom Pobytu „Aktywny Senior”. Budynek został przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Przygotowano sale terapeutyczne i pokoje do wypoczynku. Są też mieszkania chronione.

– Takie spotkania są bardzo ważne, bo jeśli jest się samotnym, w domu mieszka się samemu, to z przyjemnością się jedzie na takie spotkania, żeby wśród ludzi troszkę się rozweselić i porozmawiać na różne tematy – powiedziała jedna z seniorek uczestnicząca w otwarciu domu.

O tym, co czeka seniorów w placówce, powiedziała Dagmara Zielińska, pełniąca obowiązki dyrektora Miejskiego Centrum Usług Społecznych.

– Mamy pokój dzienny, pokoje terapeutyczne, sale komputerowe, pokoje do wypoczynku albo ustronne miejsce, w którym seniorzy mogą porozmawiać z psychologiem lub terapeutą – stwierdziła D. Zielińska. – Seniorzy podczas pandemii zostali najbardziej wykluczeni. Chcemy ich teraz aktywizować, zresztą oni sami chcą to robić – dodała.

Prace nad Dziennym Domem Pobytu pochłonęły ponad 3 miliony złotych. Większość z nich przekazała Unia Europejska. Podobne miejsca zostaną uruchomione przy ulicy Podgórskiej oraz przy ulicy Bydgoskiej.

Źródło: oprac za radiopik.pl. Zdjęcie ilustracyjne – fot. Shutterstock.

29 października 2022