Bezdomność

Szczecinek. Nieczynna ogrzewalnia dla bezdomnych

W tym sezonie zimowym nieczynna będzie ogrzewalnia prowadzona przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Szczecinku. Dotychczasowe pomieszczenie nie spełniało odpowiednich norm i miasto musi przeprowadzić jego remont.

Dlatego tej zimy bezdomni mogą skorzystać ze schroniska oraz pomocy doraźnej.

Przy schronisku Zacisze funkcjonuje też punkt pomocy potrzebującym i bezdomnym. Tam jest węzeł sanitarny, w którym osoby bezdomne mogą się wykąpać, czy zmienić odzież. Od poniedziałku do soboty wydawana jest zupa z chlebem i suchy prowiant  – informuje Iwona Wagner, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szczecinku.

Do ogrzewalni trafiali także nietrzeźwi bezdomni. W przypadku schroniska drzwi tej placówki są zamknięte dla osób pod wpływem alkoholu. Starszy aspirant Anna Matys ze szczecineckiej policji mówi, że w mroźne dni szczególną uwagę na osoby bez dachu nad głową będą zwracać strażnicy miejscy i policjanci, którzy za każdym razem zdecydują jaką interwencję podjąć: – Każdorazowo funkcjonariusze ocenią, czy potrzebna jest interwencja lekarza. Ten może zdecydować, że dana osoba wymaga hospitalizacji.

Według ostatnich szacunków MOPS-u w Szczecinku przebywa około 50 bezdomnych.

Źródło: oprac. za prk24.pl. Zdjęcie ilustracyjne – fot Shutterstock. 

22 listopada 2022