Video, Wykluczenie społeczne

Świętochłowice. Trwa zbiórka na budowę „Domu, który stawia na nogi”

W Świętochłowicach może powstać wyjątkowy dom oparty o standardy niespotykane w polskiej praktyce pomocy społecznej. Fundacja Polskich Rodzin chce wybudować „Dom, który stawia na nogi”. Trwa zbiórka środków. 

Alkohol, przemoc, brak pracy i zdrowych, rodzinnych relacji to trudności, z którymi boryka się wiele dzieci w całej Polsce. Takie doświadczenia spotykają również najmłodszych z województwa śląskiego. W odpowiedzi na ten problem Fundacja Rodzin Polskich rozpoczęła akcję „Dom, który stawia na nogi”. Celem przedsięwzięcia jest zakup oraz remont starego familoka w Świętochłowicach, by dać dzieciom dom pełen miłości. Wnętrze budynku ma zostać wypełnione gwarem, śmiechem i życiem.

Na stronie internetowej zrzutka.pl wystartowała kampania crowdfundingowa, która ma na celu zebranie niebagatelnej kwoty 550 tysięcy złotych. Zebrane środki w połączeniu z bezzwrotnym grantem pozwolą̨ na remont zrujnowanej kamienicy w sercu Świętochłowic. Budynek ma stać się innowacyjnym domem wytchnienia. W samodzielnych mieszkaniach domu swobodę̨ i godne warunki życia znajdą matki z dziećmi uciekające przed przemocą̨ domową, młodzież̇ opuszczająca domy dziecka i niepełnosprawni.

Klikając TUTAJ nastąpi automatyczne przekierowanie na stronę zbiórki.

Źródło: oprac. za Dziennikiem Zachodnim. Zdjęcie: Fundacja Rodzin Polskich.

19 października 2021