Seniorzy

Świętochłowice. Otwarcie wyremontowanej świetlicy w „Złotej Jesieni”

28 kwietnia uroczyście otwarto świeżo wyremontowaną świetlicę w Miejskim Domu Pomocy Społecznej „Złota Jesień” w Świętochłowicach. Świetlica znajduje się na III piętrze Domu i na co dzień służy mieszkańcom jako jadalnia, miejsce spotkań, uroczystości oraz terapii zajęciowych. Świetlica pełni również rolę sali kinowej, muzycznej i konferencyjnej.

Świetlica przeszła gruntowną metamorfozę, stając się pięknym, bezpiecznym, nowoczesnym i komfortowym centrum lokalnej społeczności Domu. Wymienione zostało oświetlenie – zamiast tradycyjnych lamp, zastosowano liczne punktowe oświetlenie ledowe. Na podłodze położone zostały płytki antypoślizgowe, trwałe i łatwe w utrzymaniu czystości. Odnowione zostały ściany, w ich dolnych partiach zastosowano boazerię angielską z płyt meblowych – chroniącą ściany przed uszkodzeniami mechanicznymi i zabrudzeniami wskutek poruszania się osób na wózkach inwalidzkich. Wymieniono owalne stoły. Zastąpiono je ergonomicznymi, prostokątnymi, rozkładanymi stołami – dającymi możliwość zarówno oszczędności miejsca na co dzień, jak również powiększenia przestrzeni biesiadnej i rękodzielnicznej. Odnowiono stare drewniane krzesła.

Całość prac sfinansowana została z zaoszczędzonych środków z zeszłorocznego budżetu. Większość prac wykonana została we własnym zakresie – przez pracowników MDPS „Złota Jesień” pod czułym okiem dyrektorki Moniki Szewczyk.

Źródło informacji i zdjęcia: swiony.pl.

8 maja 2023