News, Niepełnosprawność

Startuje konkurs Lider Dostępności 2020

Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji i Towarzystwo Urbanistów Polskich ogłaszają nabór wniosków do ogólnopolskiego konkursu architektoniczno-urbanistycznego Lider Dostępności 2020. Już po raz piąty wybrane zostaną obiekty, które są najlepiej dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Nabór trwa do 16 marca. Patronem honorowym konkursu jest prezydent RP Andrzej Duda.

W 2020 r. Kapituła Konkursu, złożona z urbanistów i specjalistów z zakresu dostępności architektonicznej i projektowania uniwersalnego oraz osób zgłoszonych przez Kancelarię Prezydenta RP, przyzna nagrody w ośmiu kategoriach: przestrzeń publiczna, duży obiekt użyteczności publicznej, obiekt usług lokalnych, obiekt biurowo-handlowy, obiekt mieszkalny/hotelowy, obiekt zabytkowy, architekt/urbanista oraz GRAND PRIX – nagroda specjalna dla wyróżniającej się firmy lub instytucji (niezależnie od kategorii).

Wręczenie nagród nastąpi podczas gali w Pałacu Prezydenckim, która organizowana jest z okazji Europejskiego Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych, przypadającego 5 maja.

Źródło: PropertyNews.pl

 

13 lutego 2020