Seniorzy

Stalowa Wola. Seniorzy barwnym korowodem przeszli przez miasto

Za nami Stalowowolskie Dni Seniora 2022 „Do twarzy mi z uśmiechem”. Obchody rozpoczęły się 24 września od VIII Przeglądu Amatorskiej Twórczości Artystycznej Seniorów. W kolejnych dniach wiele się działo, prowadzone były m.in. koncerty, pokazy taneczne, gimnastyczne, warsztaty kulinarne, warsztaty teatralne, wykłady otwarte.

Finał tegorocznych Dni Seniora zaplanowano na 28 września. Najpierw odbył się wielki marsz ulicami Stalowej Woli. Grupy senioralne, przy dźwiękach orkiestry i z towarzyszeniem mażoretek, wyruszyły spod swojej siedziby CAS na Alejach Jana Pawła II, przeszły pod konkatedrę, potem skręciły w ulicę ks. Jerzego Popiełuszki, doszły do nowego ronda na Okulickiego i zawróciły tą samą trasą do Centrum Aktywności Seniora.

A tam atrakcje dopiero się zaczęły. Był polonez odtańczony z wielką gracją, do którego zaproszono samego prezydenta Stalowej Woli. Nie zabrakło okolicznościowych przemówień, a także tortu z okazji pierwszego roku działalności CAS.

– Centrum Aktywności Seniora jest tak dobrze wykorzystywane, że nie brakuje tutaj aktywności, pracy, działania, a także braterstwa, przyjaźni, wzajemnego wsparcia, tak często potrzebnego w środowisku senioralnym, w wieku starszym. Chciałem bardzo serdecznie podziękować i z wielką dumą powiedzieć, że Stalowa Wola ma najwspanialszych seniorów, najaktywniejszych, najbardziej oddanych miastu – mówił prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Podczas piątkowej imprezy nastąpiło ogłoszenie wyników konkursów: Master Dżem oraz Jesień w wazonie. A na koniec zorganizowano wielką potańcówkę przy dźwiękach Zespołu Muzycznego Emstal.

Źródło informacji i zdjęcia: stalowemiasto.pl. 

29 września 2022