Video

Sopot. Bezpłatne zajęcia na basenie dla osób z niepełnosprawnościami

W Sopocie, coraz więcej osób chce korzystać z bezpłatnych zajęć usprawniających dla osób z niepełnosprawnościami. Ćwiczenia odbywają się na krytej pływalni MOSiR przy ul. Haffnera 57 w Sopocie.

Do tej pory organizowano je w dwóch terminach, ale sopocki MOSiR utworzy trzecią grupę ćwiczeniową, aby większa liczba osób mogła korzystać z zajęć.

– MOSiR zapewnia opiekę wykwalifikowanych instruktorów, którzy indywidualnie dobierają ćwiczenia do potrzeb każdej osoby – wyjaśnia Grażyna Pilarczyk, rzeczniczka prasowa MOSiR Sopot.

Z zajęć mogą korzystać wyłącznie mieszkanki i mieszkańcy Sopotu.

– Zajęcia są przede wszystkim przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową w różnym stopniu. Staramy się podzielić uczestników naszych zajęć zgodnie ze stopniem niepełnosprawności i dostosować zajęcia do ich możliwości. Niekiedy zajęcia są prowadzone w formie grupowej, czasami pracujemy indywidualnie – wyjaśnia fizjoterapeutka i trenerka Marzena Szaro-Truchan, która wraz z Grzegorzem Surtelem prowadzi zajęcia na pływalni.

Przed wypełnieniem wniosku o kwalifikację na zajęcia (do pobrania na stronie internetowej – kliknij) trzeba skontaktować się z koordynatorem dostępności MOSiR w Sopocie – tel. 601 825 055 lub e-mailowo: dostępnosc@mosir.sopot.pl.

Tak umówimy się na spotkanie z rehabilitantem prowadzącym zajęcia. Ten przydzieli konkretny dzień i grupę, do której wnioskująca osoba będzie uczęszczała.

Od końcówki października (31.10.2023) zajęcia będą się odbywały we wtorki o godz. 16:20 i o godz. 17:00 i w czwartki o godz. 16:20.

Uwaga! Liczba miejsc w grupach jest ograniczona ze względów bezpieczeństwa oraz ściśle uzależniona od stopnia niepełnosprawności.

Sopocka pływalnia spełnia konieczne kryteria dostępności – zapewniają w MOSiR-ze w Sopocie. Przed budynkiem są wyznaczone miejsca parkingowe, do budynku prowadzi rampa, drzwi i przejścia wewnątrz mają odpowiednią szerokość, a pomieszczenia są przestronne.

W szatni jest zamykana przebieralnia z kozetką. Jest także wózek i specjalny podnośnik, umożliwiający wejście do wody osobom, które nie poruszają się samodzielnie.

Źródło: dziennikbaltycki.pl. Zdjęcie – fot. MOSiR Sopot.

29 października 2023