Niepełnosprawność

Słupsk. Młodzież w konkursie fundacji Przystań

„Młodzież dla Przystani”. Słupska fundacja zorganizowała konkurs dla uczniów szkół średnich. W ubiegłym tygodniu na Uniwersytecie Pomorskim odbył się jego uroczysty finał.

– Wpłynęło do nas prawie 70 zgłoszeń na konkurs pod hasłem „Młodzież dla Przystani”. Był on kierowany dla uczniów szkół ponadpodstawowych, który zorganizowaliśmy wraz ze szkolnym wolontariatem I Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku. To dla nas bardzo ważne wydarzenie, ponieważ z inicjatywą wyszli młodzi ludzie, dając tym samym wsparcie naszym działaniom – podkreśla Zofia Stodoła, prezes fundacji.

Podczas finału konkursu wręczono nagrody laureatom.

Kategoria PLAKAT: 1 miejsce: Oliwia Gaborska, Liceum Sztuk Plastycznych przy Zespole Szkół Technicznych „Drzewniak” w Słupsku

Kategoria FILM: 1 miejsce: Natalia Ciecieląg i Leonard Semeniuk, II Liceum Ogólnokształcące w Słupsku

Nagrody specjalne:

– Nagroda Prezydentki Miasta Słupska: Gabriela Czernielewska, Liceum Sztuk Plastycznych im. S.I. Witkiewicza w Słupsku

– Nagroda Starosty Słupskiego: Oliwia Bajer, Liceum Sztuk Plastycznych przy Zespole Szkół Technicznych „Drzewniak” w Słupsku

– To, co się działo na Auli Uniwersytetu Pomorskiego to czysta magia! Każda z prac, kiedy pojawiła się na naszej skrzynce mailowej, wywołała niesamowite emocje, a w niektórych przypadkach totalne zaskoczenie. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem interpretacji tematu oraz jego zrozumienia – mówi Zofia Stodoła.

Celem konkursu było przygotowanie elementów kampanii promującej działalność Fundacji PRZYSTAŃ: plakatu lub krótkiego filmiku.

Przystań od lat działa na rzecz osób z niepełną sprawnością, daje też zatrudnienie i aktywizuje osoby dorosłe z niepełnosprawnością intelektualną.

Źródło: radiogdansk.pl. Zdjęcie – fot. Fundacja Przystań.

4 marca 2024