Aktualia

Siedliska Tuchowskie. Nowoczesny Zakład Opiekuńczo-Leczniczy otwarty!

Centrum Zdrowia Tuchów sp. z o.o. uruchomiła w Siedliskach Tuchowskich (Małopolska) Zakład Opiekuńczo-Leczniczy (ZOL). Placówka ta dedykowana jest pacjentom, którzy zakończyli już proces diagnostyczno-leczniczy, nie wymagają dalszej hospitalizacji, natomiast potrzebują długoterminowej opieki medycznej, specjalistycznej, psychologicznej, psychoterapeutycznej, fizjoterapeutycznej i geriatrycznej.

W ZOL w Siedliskach specjalistyczną opiekę może otrzymać 69 pacjentów (32 miejsca zakontraktowane w NFZ). Znajdują się tutaj specjalistyczne sale przystosowane do osób niepełnosprawnych.

Nowoczesny dwupiętrowy budynek posiada łącznie prawie 1400 metrów kwadratowych powierzchni, zapewnia on komfort zarówno dla pensjonariuszy jak i pracowników. Zakład posiada zespół wykwalifikowanych profesjonalistów, którzy zapewniają pacjentom indywidualne podejście do opieki medycznej, rehabilitacji i zachowania zdrowia.

Zespół składa się z lekarzy, pielęgniarek, terapeutów zajęciowych, psychologa, dietetyka, logopedy i innych specjalistów.

Nowoczesny zakład leczniczy to trafiona i potrzebna inwestycji na tym terenie, zwłaszcza, że coraz więcej osób potrzebuje profesjonalnej opieki.

Źródło informacji i zdjęcia: tuchow.pl.

1 stycznia 2023