Niepełnosprawność

ŚDS w Kąkolewie. VII Przegląd Taneczny

Przedstawiciele dziesięciu Środowiskowych Domów Samopomocy z regionu wzięli udział w VII Przeglądzie Tanecznym, który odbył się w tych dniach w ŚDS w Kąkolewie. To powrót tej imprezy po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Tematem przewodnim przeglądu była wolność. 

Środowiskowy Dom Samopomocy w Kąkolewie, placówka samorządu powiatu leszczyńskiego przeglądy taneczne organizuje już od kilku lat. – Celem imprezy jest popularyzacja form tanecznych, rozwijanie zainteresowań osób z niepełnosprawnością, aktywne, twórcze spędzania czasu, zapobieganie wykluczeniu społecznemu, szeroko pojęta integracja oraz terapia poprzez taniec, ruch oraz muzykę – informuje Agnieszka Demska-Chudy, kierownik ŚDS w Kąkolewie.

Przez ostatnie dwa lata przeglądy nie odbywały się z powodu pandemii, teraz odbyła się jego siódma edycja. – Wzięli w niej udział przedstawiciele dziewięciu placówek – mówi Demska-Chudy – środowiskowych domów samopomocy z Krobi, Włoszakowic, dwie placówki z Leszna, Krzywinia, Gostynia, ośrodek wsparcia z Kościana, warsztaty terapii zajęciowej z Leszna oraz Piasków.

Tematem przewodnim zaprezentowanych układów tanecznych była wolność. Uczestnicy przeglądu na zakończenie spotkania otrzymali pamiątkowe puchary, dyplomy oraz nagrody.

Źródło: oprac. za elka.pl. Zdjęcie ilustracyjne – fot. Shutterstock.

13 maja 2022