Niepełnosprawność, Video

Radomsko. Wiele atrakcji na Pikniku Integracyjnym

Zazwyczaj Radomszczańskie Spotkania Integracyjne organizowano w parku Solidarności. W tym roku po pandemicznej przerwie odbyły się w parku, ale Świętojańskim.

Mieszkańcy miasta, którzy w upalną sobotę 25 czerwca przyszli do parku Świętojańskiego na 23. Radomszczańskie Spotkania Integracyjne mogli się spodziewać szeregu atrakcji przygotowanych przez organizatorów.

Nie sposób ich tu wszystkich oczywiście wymienić. Wspomnijmy, że powodzeniem cieszyła się strefa baniek mydlanych, sportowa, kulinarna, a także fotobudka i warsztaty plastyczne. Prawdziwe oblężenie przeżywało stoisko Placówek Wsparcia Dziennego MOPS, gdzie malowano twarze i pleciono kolorowe warkoczyki.

Na ustawionej scenie wystąpili niepełnosprawni artyści z Warsztatów Terapii Zajęciowej, Środowiskowego Domu Samopomocy, grupa z MDK w Radomsku. Zagrała również Orkiestra Dęta „Expresja” oraz zespół „Tęczowe Nutki”.

Podczas pikniku przedstawiciele Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych „Koniczynka” zbierali pieniądze na leczenie i rehabilitację dwuletniej Lelyzavety Butchak z Ukrainy.

Gwiazdą imprezy był zespół muzyki dance „Menelaos”.

Wcześniej, w foyer domu kultury zorganizowano warsztaty sensoryczne połączone z kinem sensorycznym oraz otwarto wystawę Beaty Bujacz „Duszą malowane”. Obrazy są namalowane nie tylko duszą, ale i sercem. Będzie można je obejrzeć w MDK przez około trzy tygodnie.

Źródło: oprac. za radomsko24.pl. Zdjęcie – materiały prasowe.

27 czerwca 2022