Bezdomność

Radom. Zbiórka wody pitnej przez Caritas

W związku z coraz wyższymi temperaturami streetworkerzy Caritas Diecezji Radomskiej organizują zbiórkę wody dla osób w kryzysie bezdomności. Akcja będzie prowadzona do końca sierpnia. 

Chociaż nie ma jeszcze lata, to temperatura na zewnątrz jest już typowo letnia. Taka sytuacja sprawia, że osoby bez dachu nad głową nie są co prawda narażone na typowe dla późnej jesieni czy zimy mrozy, jednak pojawiają się dla nich inne zagrożenia. Upały sprawiają, że każdy człowiek powinien przyjmować co najmniej 2 litry wody dziennie. Mając na uwadze ten czynnik, a także fakt, że wiek oraz zła kondycja zwiększa ryzyko udaru cieplnego i odwodnienia, streetworkerzy Caritas Diecezji Radomskiej apelują o udział w akcji „Kropla wody – kropla nadziei”. Taka forma wsparcia jest niezbędna dla osób w kryzysie bezdomności, tak aby im pomóc przetrwać upał.

O tym jak ważna jest tego rodzaju pomoc, mówi nam jeden z koordynatorów akcji. – Zachęcamy do udziału w zbiórce wody pitnej. Każdy z nas ma dostęp do takiej wody w kranie, zapominamy natomiast, że są ludzie, którzy takiego szczęścia nie mają. Podopieczni Caritas żyjący na ulicy, muszą czasem przejść kilka kilometrów, by mieć dostęp do wody pitnej – informuje nas Hubert Kaczmarczyk, streetworker Caritas Diecezji Radomskiej.

W ramach zbiórki przyjmowane będą plastikowe butelki z wodą pitną do pojemności 1,5 litra. Akcja rozpoczęła się z początkiem czerwca i potrwa do końca sierpnia. Wodę można przynosić od godziny 9:00 do 18:00 do Schroniska dla Bezdomnych Kobiet przy ul. Zagłoby 3. Miejscem zbiórki jest także znajdujący się przy ul. Kościelnej 5 „Dom Chleba”. Akcję z ramienia Streetworking Caritas Diecezji Radomskiej prowadzą Hubert Kaczmarczyk i Magdalena Walczak.

Źródło: oprac. za radomskie.info. Zdjęcie ilustracyjne – fot. Shutterstock.

 

1 czerwca 2023