Niepełnosprawność

Radom. „Arka Wspiera” podsumowała drugą edycję swojej działalności

Akcja „Arka Wspiera” jest formą e-wolontariatu, którą zainaugurowało Stowarzyszenie Centrum Młodzieży „Arka” w Radomiu za pośrednictwem mediów społecznościowych. W jej ramach udało się pomóc już jednej wolontariuszce, której dom uległ zniszczeniu w wyniku pożaru, a także 12-letniej Mai, która doznała wylewu krwi do mózgu. 

Akcja „Arka Wspiera” polega na zbieraniu środków, które następnie trafiają do konkretnej osoby, potrzebującej pomocy. Do tej pory poprzez licytację na facebookowej grupie „Arka Wspiera” udało się pomóc wolontariuszce, które dom został zniszczony w wyniku pożaru. W grudniu minionego roku prowadzono zbiórkę na rzecz 12-letniej Mai, która we wrześniu doznała wylewu krwi do mózgu. Skutkiem tej choroby jest niepełnosprawność oraz niedowład nóg i jednej z rąk. Zbiórka prowadzona była na jej rehabilitację i udało się zebrać ponad 4 tysiące złotych na ten cel.

– Warto podziękować klubom, które najbardziej zaangażowały się w tę akcję. Akcja ta w ostatnim czasie była sztandarowa. Osoby, do których trafi pomoc, wybieramy na podstawie wspólnej zgody opiekunów szkolnych klubów wolontariatu. Następną akcję będziemy prowadzić przed świętami wielkanocnymi. Propozycja opiekunów jest taka, żeby rozszerzyć ją do działalności w szkołach, gdzie będziemy mogli organizować różnego rodzaju kiermasze czy zbiórki na konkretną osobę, która nie została jeszcze wytypowana. Kolejna zbiórka odbędzie się przed świętami Bożego Narodzenia – mówi ksiądz Krzysztof Bochaniak ze Stowarzyszenia Centrum Młodzieży „Arka” w Radomiu.

Fundusze, które zebrano na rehabilitację 12-letniej Mai, zostaną przekazane na konto jej rodziców.

Stowarzyszenie Centrum Młodzieży „Arka” w Radomiu angażuje się w liczne akcje pomocowe. Ostatnio były to między innymi: „Aktywna niedziela dla Kornela”, zbiórka dla zwierząt ze schroniska, a także zbiórka kolorowych naklejek dla Dziecięcego Oddziału Onkologicznego i Hematologicznego w Warszawie.

Źródło: oprac. za echodnia.eu. Zdjęcie ilustracyjne – fot. Shutterstock.

21 stycznia 2022