Przygoda z wodą. Integracyjny rejs niepełnosprawnych
Niepełnosprawność

Przygoda z wodą. Integracyjny rejs niepełnosprawnych

Stowarzyszenie „Podaj Rękę Kamienna Góra” w dniach 23–28 maja 2021 r. realizowało projekt „Przygoda z wodą”, w którym uczestniczyło 10 osób. 

Projekt był współfinansowany ze środków przeznaczonych na realizację zadań publicznych wspierających upowszechnianie kultury fizycznej i sportu pozyskanych od powiatu kamiennogórskiego, burmistrza Kamiennej Góry, PFRON oraz burmistrza Lubawki. W ramach tego projektu odbył się IV Rejs Integracyjny „Sprawni Niepełnosprawni Żeglarze”.

Trasa rejsu: Kamienna Góra – Lubczyna – Trzebież – Wapnica – Międzyzdroje – Dźwirzyno – Wolin – Kamień Pomorski – Stepnica – Kamienna Góra.

W trakcie rejsu uczestnicy dzięki Fundacji im. Dwighta Eisenhowera mogli skorzystać  z różnych atrakcji, do których należały:

  • zwiedzanie w Wapnicy Szmaragdowego Jeziorka i punktu widokowego
  • spotkanie z ornitologiem i obrączkowanie ptaków
  • windsurfing
  • nurkowanie
  • zwiedzanie w Międzyzdrojach Muzeum Figur Woskowych, spacer po plaży, molo
    i Promenadzie Gwiazd
  • zwiedzanie Centrum Słowian i Wikingów w Wolinie
  • w Kamieniu Pomorskim zwiedzanie Bałtyckiego Parku Dinozaurów, udział w grze fabularnej oraz rozgrywki na kręgielni

Podziękowania oraz wyrazy uznania należą się sternikom, którzy dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem wprowadzali uczestników w tajemniczy świat żeglarstwa.

Rejs był dla osób z niepełnosprawnością wspaniałą okazją do sprawdzenia swoich możliwości fizycznych, umiejętności dostosowania się do niestandardowych warunków, integracji z innymi osobami, poznania tajników żeglowania, przeżycia prawdziwej przygody pełnej wyjątkowych wspomnień.

Wszystkim tak bardzo podobał się rejs i żeglarstwo, że postanowiono zostać i wziąć udział w IV Morskich Integracyjnych Regatach Turystycznych MIRT 2021, które odbyły się 29 maja br. w Trzebieży.

źródło: oprac, za powiatowa.info

10 czerwca 2021