Niepełnosprawność

Poznań. Targi pracy dla niepełnosprawnych 

Długie kolejki ustawiły się do stanowisk pracodawców. Firmy z Poznania i okolic przygotowały kilkaset ofert pracy. Na targi przyjechali także podopieczni warsztatów terapii zajęciowej z okolicznych gmin.

Dostaliśmy zaproszenie i przyszliśmy się zorientować, jak to wygląda. – Mamy np. ofertę pracy w sklepie, to nie jest praca na kasie, tylko sprawdzanie cenówek, więc bardzo fajnie. – Dla osób niepełnosprawnych szukałem pracy, dostałem trochę propozycji, zadowolony jestem, można powiedzieć, oby się udało. Z zawodu jestem kucharzem, ale ze względu na moją dolegliwość, niepełnosprawność nie mogę tej pracy wykonywać. Byle gdzieś pracować, bo człowiek pracujący, to zawsze lepiej. – Przeszedłem na emeryturę i przyszedłem się tak rozejrzeć. Mogłabym pracować na stołówce, pomagać w kuchni, bo mam książeczkę gastronomiczną

–  mówili uczestnicy. 

W targach wzięły udział zakłady pracy chronionej, które zatrudniają tylko osoby z niepełnosprawnościami i inne firmy, które dostosowały dla takich osób stanowiska pracy. Na miejscu można było porozmawiać z pracodawcami, ale też zabrać oferty do domu, by na spokojnie się zastanowić i dopiero później złożyć dokumenty.

Źródło: radiopoznan.fm. Zdjęcie ilustracyjne – fot. Shutterstock.

24 stycznia 2024