Aktualia

Poznań. „PoMocna Piątka” – kolejna edycja charytatywnego biegu

Za nami kolejna edycja charytatywnego biegu „PoMocna Piątka”. W niedzielę (25 września) nad poznańskim Jeziorem Maltańskim blisko 300 uczestników zmierzyło się w biegowej rywalizacji na 5 kilometrów oraz biegu nordic walking na takim samym dystansie. Kilka chwil wcześniej w rywalizacji brały udział dzieci oraz osoby z niepełnosprawnością.

Była to druga edycja biegu charytatywnego w tym roku. W połowie marca impreza odbyła się wokół Jeziora Rusałka, w którym także wzięło udział 300 osób. Podczas tego biegu wyniki oraz czasy zawodników są najmniej istotne. W „Biegu dla fajnych ludzi” przede wszystkim liczy się pomoc. Cały dochód z tego wydarzenia zostanie przeznaczona dla podopiecznych Szkoły Specjalnej nr 105 w Poznaniu.

Impreza została podzielona na kilka biegów. Na głównym dystansie rywalizowano na 5 kilometrów. Na takim samym odcinku rywalizowali uczestnicy w zawodach nordic walking. Wcześniej zorganizowano imprezy dla najmłodszych, młodzieży oraz osób z niepełnosprawnością.

Na każdego uczestnika, który ukończył bieg, na mecie oczekiwały medale. Jednak to nie były zwykłe odznaczenia. W połowie września medale zostały wykonane i przygotowane przez uczniów szkoły numer 105, na którą zostaną przeznaczone pieniądze.

Źródło: oprac. za gloswielkopolski.pl. Zdjęcie ilustracyjne – fot. Shutterstock.