Niepełnosprawność

Pomaganie, które daje radość – to już pięć lat portalu Helpuj.pl!

Istnieje dość błędne przekonanie o tym, że do pomagania potrzebne są środki finansowe. Portal Helpuj.pl, prowadzony przez Fundację Avalon, wie i uświadamia, że przepisem na wsparcie osób z niepełnosprawnościami jest ogrom chęci, dawka talentu oraz odrobina czasu wolnego. W portalu można założyć charytatywne wyzwanie, poprzez które wspomaga się wybraną zbiórkę. Ich cele są różne – na leczenie, rehabilitację, codzienne funkcjonowanie czy też spełnianie marzeń.

Przez 5 lat działania portalu podopieczni Fundacji Avalon założyli 802 zbiórki i zebrali łącznie ponad 4,8 miliona złotych. Jak Fundacja świętowała okrągłą rocznicę swojego portalu crowdfundingowego?

5 pytań na 5 urodziny

Wrzesień to czas wielkiego świętowania w Fundacji Avalon! Portal zbiórkowy Helpuj.pl obchodził 5 urodziny istnienia. Co o pomaganiu wiedzą przyjaciele Fundacji Avalon? Ilu ludzi wsparło już podopiecznych poprzez zbiórki? Czas na podsumowanie tych wyjątkowych 5 lat!

Portal Helpuj.pl oprócz możliwości zakładania zbiórek przez podopiecznych Fundacji Avalon, uwrażliwia społeczeństwo poprzez zachęcanie do zakładania wyzwań. Fundacja Avalon z okazji urodzin portalu postanowiła zadać 5 pytań swoim przyjaciołom, dziennikarzom, ludziom, którym pomoc osobom z niepełnosprawnościami nie jest obojętna.

  • Czym dla Ciebie jest pomaganie?
  • Co według Ciebie znaczy helpować?
  • W jaki sposób ostatnio pomogłeś i komu?
  • Czy ktoś Tobie pomógł w życiu? Jak się z tym czułeś?
  • Co byś doradził osobie, która szuka pomocy i osobie, która chciałaby zaangażować się w pomaganie?

Odpowiedzi na te pytania można zobaczyć w wyjątkowym, urodzinowym filmie!

Kreatywne dawanie – podopiecznym pomaganie!

Są 5 urodziny – muszą być i prezenty. Portal Helpuj.pl zachęca wszystkich, aby z tej okazji założyć wyzwanie i razem wspierać podopiecznych Fundacji Avalon. Zuzanna Makowska, koordynatorka portalu, objaśnia na czym polega ta forma pomocy:

“Możesz zadeklarować, że zaśpiewasz piosenkę, opublikujesz tomik poezji, zrobisz coś dowolnie szalonego, jeśli zbierzesz założoną kwotę na konkretną zbiórkę. W portalu Helpuj.pl zachęcamy do zakładania wyzwań, ponieważ chcemy, aby pomaganie zawsze łączyło się z radością i uśmiechem. To jak, podejmujesz wyzwanie na nasze piąte urodziny?”

Wyzwanie oraz zbiórkę można założyć na stronie internetowej: https://www.google.com/url?q=https://helpuj.pl/&source=gmail-imap&ust=1695387678000000&usg=AOvVaw1nG4y3zu2zBHpB_M4JHmG0. Dołącz do grona helperów i pomóż nam pomagać!

Źródło: materiały prasowe. Zdjęcie ilustracyjne – fot. Shutterstock.

17 września 2023