Imigranci

Polski medalista ratuje uchodźców przed śmiercią

Dariusz Popiela, znakomity polski kajakarz slalomowy, olimpijczyk z Pekinu i medalista mistrzostw Europy wraz z rodziną, przyjaciółmi i znajomymi zorganizował zbiórkę najbardziej potrzebnych rzeczy dla uchodźców, którzy znajdują się na granicy polsko-białoruskiej.

Razem z grupą związaną z projektem „Ludzie nie Liczby” zorganizował zbiórkę darów dla uchodźców. Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem. Zebrano samochód darów, które nasz kajakarz zawiózł do punktu zbiórki PCK w Białymstoku.

Dostarczono: 60 kocy termicznych, 5 śpiworów na temperatury 0 i lekko poniżej dla dzieci i 8 dla dorosłych, 200 par góralskich skarpet, 15 plecaków, 6 par kaloszy, 5 karimat, 14 latarek, 26 powerbanków, 80 batonów energetycznych, jedzenie dla dzieci, kaszki itp, odzież termiczną oraz obuwie dla dzieci i dorosłych dla kilkunastu osób, zestawy wielopaki baterii x10.

To nie pierwszy raz, kiedy nasz kajakarz, włącza się w pomoc uchodźcom. Kilka lat temu, kiedy w Europie pojawił się kryzys migracyjny, zgłosił się do Refugees Welcome. Razem z żoną woził śpiwory, które następnie trafiały do Berlina. Zgłaszał też wówczas chęć przyjęcia rodziny uchodźców, gdyby była taka konieczność.

Źródło: oprac. za onet. Zdjęcie ilustracyjne – fot. Pexels.

18 października 2021