Bezdomność, News

Płock. Uruchomiono ośrodek dla uzależnionych i bezdomnych mężczyzn

W Płocku powstał pierwszy w mieście i jeden z pierwszych w całym regionie dom dla bezdomnych i uzależnionych. Tu przechodzą oni terapię, uczą się, jak ponownie wyjść na prostą, dbają o siebie nawzajem. Dzięki wsparciu Chrześcijańskiej Misji Społecznej Teen Challenge i samorządu już kilkudziesięciu mężczyzn rozpoczęło nowe życie.

W domu dla bezdomnych mieszka siedmiu mężczyzn. Wszyscy trafili tu nawet po wielu latach mieszkania na ulicy. Zmiana świadomości i podejścia do życia to podstawa w czasie kilkumiesięcznej terapii w płockim domu. Mężczyźni mogą liczyć nie tylko na pomoc specjalistów w trakcie leczenia, ale również w znalezieniu pracy, powrocie do rodziny, czy wyjściu na swoje.

To jedna z pierwszych tego typu placówek w Polsce. Ośrodek dla bezdomnych mężczyzn bardziej przypomina zwykły dom niż typowy ośrodek dla osób z problemami. Powstanie ośrodka to wspólne przedsięwzięcie stowarzyszenia i samorządu, który wspiera finansowo terapię bezdomnych.

Stowarzyszenie Teen Challange już planuje budowę kolejnego ośrodka. Tym razem ma powstać hostel, w którym po terapii bezdomni znajdą swoją przystań i dom nawet na kilka lat.

źródło: TVP3

28 września 2020