Paragedon 2020. Kielecki festiwal aktywności fizycznej dla osób niepełnosprawnych
News, Niepełnosprawność

Paragedon 2020. Kielecki festiwal aktywności fizycznej dla osób niepełnosprawnych

Tegoroczna IV edycja Paragedon 2020 – Festiwal aktywności fizycznej dla osób niepełnosprawnych odbędzie się 12 września br. na terenie Stadionu Lekkoatletycznego w Kielcach.

Paragedon 2020 jest koordynowany i realizowany przez Stowarzyszenie Projekt Świętokrzyskie, które uczyniło to wydarzenie cykliczną imprezą kulturalno-sportową skierowaną do osób niepełnosprawnych z Kielc oraz województwa świętokrzyskiego, a w tym roku również do przedstawicieli organizacji działających na rzecz osób niepełnosprawnych.

Podczas imprezy nie zabraknie atrakcji nie tylko dla zawodników, jak również dla kibiców, którzy w tym dniu przybędą na stadion. W ramach projektu uczestnicy niepełnosprawnością ruchową i intelektualną wezmą udział w różnego rodzaju zawodach sportowych oraz konkursach.

Stowarzyszenie Projekt Świetokrzyskie przez Paragedon 2020 chce promować różne formy aktywności fizycznej oraz propagowanie zdrowego stylu życia oraz aktywizację osób niepełnosprawnych.
Paragedon na stałe zapisał się w kalendarzu wydarzeń sportowych organizowanych w Kielcach.

Tegoroczny „Paragedon” odbędzie się 12 września na stadionie lekkoatletycznym w Kielcach. Osoby, które chciałyby wziąć udział w tej imprezie, mogą się kontaktować z Stowarzyszeniem Projekt Świętokrzyskie w Kielcach ul. ul. Targowa 18 Kielce tel. kom. 507 718 744, tel. 507 718 741 e-mail: biuro@projektswietokrzyskie.pl oraz z koordynatorem Paragedonu 2020 Dariuszem Lisowskim pod nr tel. 502 798 558.

źródło: echodnia.eu

2 lipca 2020