Imigranci

Papież po raz pierwszy o imigrantach na polsko-białoruskiej granicy

W niedzielę 28 listopada br., po modlitwie „Anioł Pański” i udzieleniu błogosławieństwa, papież Franciszek zwrócił uwagę na los migrantów, którzy próbują dostać się do Europy. Ojciec Święty powiedział, że odczuwa smutek na wieść o sytuacji, w której wielu z nich się znajduje.

– Odczuwam ból z powodu wiadomości o sytuacji, w jakiej znajduje się wielu z nich, o tych, którzy zginęli w kanale La Manche, o tych na granicy Białorusi wiele z nich to dzieci, o tych, którzy toną w Morzu Śródziemnym – mówił papież.

Papież Franciszek podziękował także wszystkim, którzy pomagają migrantom, w szczególności Caritas poszczególnych krajów. Ponowił także apel do władz cywilnych i wojskowych „aby zrozumienie i dialog w końcu wzięły górę nad wszelkiego rodzaju instrumentalizacją i ukierunkowały wolę i wysiłki na rozwiązania, które szanowały by człowieczeństwo tych osób”.

Następnie Ojciec Święty zwrócił się do migrantów znajdujących się w kryzysowej sytuacji. – Zapewniam o mojej modlitwie i moim sercu. Wiedzcie, że jestem blisko was – powiedział.

Na placu Świętego Piotra na powitanie papieża rozłożono ogromną tkaninę, na której namalowane były dziesiątki flag różnych krajów. Trzymali ją migranci.

Źródło: oprac. za gazeta.pl. Zdjęcia ilustracyjne – fot. Pixabay.

28 listopada 2021