Aktualia

Otwarto zrewitalizowaną linię kolejową do Chocianowa

6 grudnia otwarto zrewitalizowaną linię kolejową do Chocianowa. – Wykluczenie komunikacyjne to jeden z większych problemów dotykających mieszkańców naszego kraju – mówiła na uroczystości marszałek Sejmu Elżbieta Witek. 

Połączenia pasażerskie do Chocianowa zostaną wznowione po 22 latach. To efekt przejmowania i rewitalizacji przez samorząd województwa dolnośląskiego linii kolejowych w regionie. Pierwsze połączenia do Chocianowa znajdą się w nowym rozkładzie, który zacznie obowiązywać od 11 grudnia.

Marszałek Sejmu, która jest posłanką z woj. dolnośląskiego, uczestniczyła we wtorek (6 grudnia) w Chocianowie w otwarciu zrewitalizowanej linii kolejowej. Podkreśliła, że wykluczenie komunikacyjne to jeden z większych problemów dotykających mieszkańców Polski.

 – Uruchomienie linii kolejowej do Chocianowa to nie tylko walka z wykluczeniem komunikacyjnym, ale także rozwój gospodarczy i przykład bardzo dobrej współpracy pomiędzy rządem, samorządem województwa oraz spółkami kolejowymi – mówiła Witek.

Dodała, że projekt rewitalizacji linii kolejowych realizowany przez samorząd województwa dolnośląskiego jest wyjątkowy w skali kraju. – Dziękuje za projekty, które pozwalają zmniejszać wykluczenie komunikacyjne – mówiła Witek.

Źródło: oprac. za wroclaw.tvp.pl. Zdjęcie ilustracyjne – fot. Shutterstock.

7 grudnia 2022