Niepełnosprawność

Oława. Marsz Godności – razem dla osób niepełnosprawnych

Uczestnicy marszu będą mieli okazję do wspólnego śpiewania, tańczenia i oglądania występów artystycznych osób niepełnosprawnych. Marsz Godności Osób Niepełnosprawnych odbędzie się 12 maja o godzinie 10.00. 

– Chcemy pokazać naszych podopiecznych, podopiecznych innych placówek, osoby z różnymi niepełnosprawnościami, które żyją pośród Nas. Czasami ich niepełnosprawność jest widoczna, czasami nie. Ważne żeby wśród społeczeństwa budować świadomość na temat nie tylko choroby ale potrzeby szacunku, miłości, godności. Chcemy pokazać, że nie trzeba stwarzać specjalnych warunków żeby działać razem. Marsz ma charakter integracyjno-edukacyjny. Będziemy zaszczyceni Państwa obecnością. Bardzo mocno liczymy na Państwa udział – informuje Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Tęcza w Oławie. 

Zbiórkę zaplanowano na Placu Zamkowym w parku przed LO o godzinie 9.45. Marsz ruszy o godzinie 10.00 ulicami miasta wokół Rynku.

Na zakończenie Marszu uczestnicy spotykają się w Rynku pod sceną, gdzie odbędą się występy artystyczne osób niepełnosprawnych. – Razem zaśpiewamy wspólną piosenkę, zatańczymy Zumbę poprowadzoną przez Grzegorza naszego podopiecznego i zatańczymy „belgijkę” poprowadzoną przez Centrum Kształcenia Ustawicznego w Oławie.

Każdy uczestnik Marszu otrzyma poczęstunek i wodę. Na miejscu będzie możliwość zakupienia wyrobów osób niepełnosprawnych, ciasta i popcornu. Całkowity dochód będzie przeznaczony na integrację i rehabilitację osób niepełnosprawnych.

Źródło informacji i ilustracji: olawa24.pl.

26 kwietnia 2023