Niepełnosprawność

Nowy Sącz. Na basenie radości nie było końca!

I Gala Pływacka dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami w Nowym Sączu pokazała, że pływać każdy może. Zainteresowanie było duże, a radość ogromna. Różnego rodzaju atrakcji również nie brakowało.  

W I Gali Pływackiej wzięło udział 49 dzieci z różnymi niepełnosprawnościami m.in. ze spektrum autyzmu, niepełnosprawnością ruchową, intelektualną, słuchu lub mowy, wzroku, chorobami neurologicznymi, w tym neurodegeneracyjnymi oraz z chorobami rzadkimi/genetycznymi.

Organizatorami gali była Szkoła Pływania „You can swim” oraz Stowarzyszenie „Rodzin i Przyjaciół Osób w Spektrum Autyzmu AUtopozytywni”. Pomysłodawcą jest z kolei instruktor sportu specjalizujący się w pływaniu – Szczepan Dziedzic, mający również uprawnienia do uczenia pływania osób z niepełnosprawnościami według zasad koncepcji Halliwick.

Wspólnie z Jakubem Kuligiem ze Szkoły pływania „Hardy Dzieciak” znaleźli sposób na uszczęśliwienie każdego dziecka, nie tylko pływającego, ale przede wszystkim tych, które nigdy wcześniej tego nie robiły. Radości nie było końca. Uśmiech gościł również na twarzach rodziców, którzy zgodnie powtarzali, że nigdy wcześniej w Nowym Sączu nie było takiej atrakcji dla dzieci ze specjalnymi potrzebami.

Wysiłki każdego dziecka zostały nagrodzone medalem, dyplomem oraz prezentami.

Źródło: sadecznin.info. Zdjęcie ilustracyjne – fot. Shutterstock.

14 września 2023