Bezdomność

Łódź. Wyremontowano najstarsze schronisko dla bezdomnych 

Wkrótce w nowo wyremontowanym schronisku na ul. Szczytowej w Łodzi,  prowadzonym przez Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta, ponownie zamieszkają bezdomni mężczyźni.

– Przede wszystkim chciałbym podziękować wszystkim, którzy odpowiedzieli na moje apele sprzed kilku miesięcy, żeby dołożyć się do remontu najstarszego schroniska dla bezdomnych w Łodzi na Szczytowej. Dzisiaj, po remoncie możemy z powrotem otwierać to schronisko, które przede wszystkim będzie otwarte dla bezdomnych, którzy są też osobami z niepełnosprawnościami – powiedział metropolita Łódzki podczas oficjalnego otwarcia placówki.

Dzięki pomocy darczyńców naprawiono dach, przeprowadzono sanitariaty z piwnicy na parter, naprawiono instalację elektryczną i grzewczą. Schronisko będzie mogło zapewnić pobyt 80 osobom bezdomnym, szczególnie tym z niepełnosprawnościami.

Schronisko działa od 1994 roku i tym samym jest najstarszą placówką pomagającą bezdomnym w Łodzi. Ponadto w mieście funkcjonuje drugie Schronisko dla Bezdomnych Mężczyzn na Nowych Sadach, ale nowo wyremontowane zapewni większy komfort osobom z niepełnosprawnościami. Mimo że pracownicy placówki dokonali już najistotniejszych zmian, to nadal potrzebują pomocy, która pozwoli w pełni zakończyć prace remontowe schroniska i otworzyć się na przyjęcie większej liczby osób.

Źródło: oprac. za Niedzielą Łódzką. Zdjęcie ilustracyjne – fot. Pexels.

7 października 2021