Bezdomność

Łódź. Wsparcie Caritas dla osób ubogich i w kryzysie bezdomności

Karmią, zapewniają odzież, a nawet strzygą włosy. Punkt Pomocy Charytatywnej Caritas przy Wólczańskiej w Łodzi, w ten sposób wspiera osoby bezdomne i ubogie. Ta pomoc jest szczególnie potrzebna teraz, gdy robi się coraz zimniej. Stąd apel o przynoszenie ciepłych ubrań i butów. W każdej ilości.

Po ciepły posiłek, chleb a teraz przede wszystkim po ubrania. Codziennie rano, w kolejce czeka kilkanaście osób. Życie sprawiło, że muszą liczyć na pomoc innych. Zwłaszcza, gdy na dworze robi się coraz zimniej – powiedziała Beata Czernek, wolontariuszka CARITAS.

A potrzebne są kurtki, swetry, bluzy, czapki, skarpety, bielizna. A także koce i śpiwory. Oraz buty, w dużych rozmiarach.

Od października do lutego, bezdomni mogą korzystać ze świetlicy. Raz na jakiś czas ośrodek organizuje wyjścia do teatru, czy kina.

Raz na dwa tygodnie bezdomni i osoby w trudnej sytuacji życiowej, mogą skorzystać z usług fryzjera.

Potrzebujący przychodzą tu nie tylko po nową fryzurę. Nowy wygląd poprawia samopoczucie. Punkt Pomocy jest czynny w dni robocze, do godziny 15-tej. Wolontariusze czekają na ludzi o otwartych sercach.

Źródło: lodz.tvp.pl. Zdjęcie ilustracyjne – fot. Shutterstock.

17 października 2023