Bezdomność

Łódź. Pomoc dla bezdomnych zapewni MOPS oraz straż miejska

Przyszła jesień, a wraz z nią coraz niższe temperatury. W tym czasie szczególnie ciężko mają bezdomni. Potrzebującym w Łodzi wsparcie zapewni Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, który zaoferuje ciepły posiłek, ubranie czy inną niezbędną pomoc. Transport natomiast zapewni straż miejska. 

MOPS pomoże bezdomnym w Łodzi

W samej Łodzi żyje około 900 osób bezdomnych. W porównaniu z poprzednimi latami, liczba ta uległa zmniejszeniu. Jednak szczególnie teraz, w czasie jesienno-zimowym to szczególnie ważne, aby zapewnić im pomoc. Bezdomni wsparcie otrzymają w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, gdzie czekać na nich będą ciepłe posiłki, odzież i inna niezbędna pomoc od pracowników MOPS.

Osoby w kryzysie bezdomności mogą znaleźć schronienie także w jednym z czterech schronisk i noclegowni. Obecnie miejsca dostępne są we wszystkich łódzkich schroniskach. Noclegownie natomiast są zajęte w około 70 procentach. W schroniskach bezdomni mają zagwarantowane posiłki lub znajdują się aneksy kuchenne, w którym można przygotować sobie posiłki samodzielnie. Jest też możliwość kąpieli, prania, wymiany lub uzupełnienia odzieży, a także opieka pielęgniarska. Bezdomni mogą też skorzystać z pomocy prawnej i socjalnej oraz ze wsparcia psychologicznego.

Bezdomnym pomoże też straż miejska

Na pomoc wyruszą również patrole straży miejskiej, które będą sprawdzały pustostany i inne miejsca gdzie schronienia mogą szukać bezdomni. Dodatkowo, strażnicy będą oferować bezdomnym pomoc i transport do schroniska.

Komendant Straży Miejskiej w Łodzi Patryk Polit apeluje do mieszkańców Łodzi o pomoc, każdy kto zauważy osobę potrzebującą pomocy powinien zgłosić sprawę do Straży Miejskiej pod numerem 986, lub numerem alarmowym 112.

Źródło: oprac. za eska.pl. Zdjęcie ilustracyjne – fot. Shutterstock.

17 listopada 2022