News, Niepełnosprawność

Kupując książkę dla dzieci można wesprzeć hospicjum w Częstochowie

Wioleta Piróg, która wraz z mężem wychowuje córeczkę z rzadką chorobą genetyczną, postanowiła napisać książkę dla dzieci. Książka nosi tytuł „Wyjątkowy smok Płomyczek” i porusza temat niepełnosprawności. Pierwszy nakład autorka przekazała częstochowskiemu hospicjum.

Bajka w uniwersalny i przystępny dla dzieci sposób uczy, czym jest niepełnosprawność i jak ją przezwyciężać. Autorka napisała tę książkę z podwójnej potrzeby serca. Po pierwsze wzorem Płomyczka jest jej córeczka, która urodziła się z rzadką chorobą genetyczną i sama korzystała kiedyś z opieki hospicyjnej. Po drugie – aby pomagać.

Bajkę można nabyć w formie cegiełki o wartości 50 zł w placówce – na miejscu (Częstochowa, ul. Krakowska 45a) lub dzwoniąc pod numer telefonu 502 025 442. Egzemplarz z autografem autorki można także zdobyć na licytacji Charytatywni Allegro.

Zgromadzone środki w całości zostaną przekazane na rzecz opieki nad małymi pacjentami Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej oraz realizację celów statutowych placówki.

źródło: tychy.info

1 czerwca 2020