Niepełnosprawność

Kraków – Poland Business Run. To ostatnia szansa, żeby zgłosić swój udział!

10 tysięcy krakowian pobiegnie dla osób z niepełnosprawnością i po mastektomii. Trwają zapisy na Poland Business Run. 4 września na Błoniach wystartują 5-osobowe sztafety. Każdy zawodnik przebiegnie 4 kilometry, które mogą zmienić czyjeś życie. W biegu można wziąć udział stacjonarnie oraz wirtualnie. 

Ubiegłoroczny bieg, przeprowadzony w formule wirtualnej, zgromadził ponad 28 tys. uczestników, a wsparciem objęto 128 beneficjentów. Po pandemicznej przerwie Poland Business Run wraca do tradycyjnych zawodów biegowych w Krakowie, nie rezygnując również z opcji wirtualnej rywalizacji.

Bieg w Krakowie to propozycja dla osób, które chcą poczuć klimat zawodów sportowych. Uczestnicy wystartują na krakowskich Błoniach w dwóch turach po 1000 drużyn (5000 biegaczy). Z kolei bieg wirtualny to możliwość przebiegnięcia swojego odcinka bez presji i po samodzielnie wybranej trasie, w dowolnym miejscu. Czas wystarczy zmierzyć za pomocą aplikacji z funkcją GPS i przesłać przez stronę internetową organizatora.

– To największy, charytatywny bieg w Polsce w formie sztafety. Zapraszamy do biegu wszystkie osoby, które są chętne do tego, żeby poświęcić swój czas i pomóc innym. Nie zgłaszamy się indywidualnie. Startujemy w sztafetach, czyli potrzebujemy pięć osób, żeby taką drużynę zgłosić – tłumaczy Marta Hernik z Fundacji Poland Business Run. 

Bieg odbędzie się także w formie wirtualnej. Pieniądze z pakietów startowych zostaną przeznaczone na pomoc beneficjentom.

– To są dofinansowania do protez kończyn, wózków, sprzętu medycznego, rehabilitacji i pomocy psychologicznej. To pomoc, która ma realny wpływ na życie naszych beneficjentów.  Na początek wystarczy podać dane jednego zawodnika i resztę uzupełnić do dwóch tygodni – mówi Andżelika Hałoń, organizatorka biegu.

Internetowe zapisy na Poland Business Run trwają do końca maja.

Źródło: oprac. za eska.pl. Zdjęcie – materiały prasowe.

30 maja 2022