Bezdomność

Kraków. 900 porcji zupy miłosierdzia

W poniedziałek 6 marca już po raz 6. w ramach akcji „Zupa od św. s. Faustyny” z kościoła rektoralnego sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach zawieziono kolejne 150 porcji ciepłego posiłku do krakowskiego Dzieła Pomocy św. Ojca Pio. W sumie potrzebujący otrzymali w ten sposób już 900 porcji ciepłego pożywienia.

Akcja pomocowa „Zupa od św. s. Faustyny” odbywa się od jesieni ubiegłego roku.

– Postanowiliśmy ją zorganizować w październiku 2022 roku. W jej ramach, począwszy od wspomnienia Apostołki Bożego Miłosierdzia, przez kolejne 5 miesięcy woziliśmy raz w miesiącu ciepły posiłek do Dzieła Pomocy św. Ojca Pio. Także i dziś obdarowaliśmy osoby potrzebujące, ubogie, bezdomne kolejnymi porcjami gorącej zupy. Mogę dziś powiedzieć, że akcja udała się – dostarczyliśmy w tym czasie do Dzieła św. Ojca Pio 900 obiadów – mówi Małgorzata Pabis, rzecznik prasowy sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

Posiłki finansowane są z Funduszu Miłosierdzia, który działa w sanktuarium.

– Widzimy, że nasza akcja jest bardzo potrzebna i wiele osób chętnie się w nią włącza, składając swój dar. Myślę, że czas Wielkiego Postu, czas modlitwy, postu i jałmużny sprawi, że jeszcze więcej osób zechce do niej dołączyć – zaznacza M. Pabis.

Każdy, kto chciałby włączyć się w akcję, może złożyć swój datek na konto: PEKAO SA nr 65 1240 4432 1111 0000 4721 0286, z dopiskiem: „Fundusz Miłosierdzia”.

Źródło informacji i zdjęcia: krakow.gosc,pl.

7 marca 2023