Bezdomność

Koszalin. 10-lecie Domu Miłosierdzia Bożego

Wyjątkowe miejsce, wyjątkowa misja. Dom Miłosierdzia Bożego w Koszalinie, jedyny taki w regionie, gdzie pomoc ubogim i bezdomnym udzielana jest całą dobę, świętuje 10. urodziny.

O tym, jak bardzo jest potrzebny, świadczą setki tych, którzy jak sami mówią, zostali przywróceni do życia i tysiące tych, którzy wspierają inicjatywę każdego dnia.

Uroczystości pod przewodnictwem biskupa koszalińsko-kołobrzeskiego Edwarda Dajczaka rozpoczęły się Koronką do Bożego Miłosierdzia, po niej Msza święta na dziedzińcu domu, a później piknik z udziałem mieszkańców, wolontariuszy, osób, które pokonały uzależnienia i odnalazły sens życia dzięki temu miejscu.

Dom Miłosierdzia Bożego codziennie wspiera ponad 300 osób. Ubodzy, samotni i bezdomni przychodzą na wydawane tu codziennie obiady. Ponad sto osób mieszka i pracuje w trzech domach prowadzonych przez Stowarzyszenie Miłosierdzia. Wszystkie placówki utrzymują się wyłącznie z pomocy darczyńców. Stowarzyszenie od początku powstania nie korzysta z żadnych dotacji.

Źródło: oprac. za szczecin.tvp.pl. Zdjęcie ilustracyjne – fot. Shutterstock.

11 czerwca 2022