Video

Konin. Fundacja Podaj Dalej obchodzi jubileusz dwudziestolecia

Mieszkania treningowe, gdzie ludzie z niepełnosprawnościami z całej Polski uczą się samodzielności, budowana Osada Janaszkowo, pomoc asystentów, wsparcie dla rodziców, rehabilitacja – to tylko niektóre formy działalności Fundacji imienia Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ, która obchodzi swoje dwudziestolecie.

W Młodzieżowym Domu Kultury w Koninie z tej okazji, 26 lutego, odbył się spektakl integracyjny przygotowany przez uczestników, wolontariuszy i pracowników Fundacji.

Cała nasza historia zaczęła się od ruchu wolontariackiego, od wielu dobrych ludzi, którzy chcieli zrobić coś dobrego, którzy albo znali tatę doktora Piotra Janaszka, albo o nim słyszeli, albo byli jego pacjentami, albo wolontariuszami i stąd się wszystko wzięło i rozwija się z roku na rok, dzięki naszym wspaniałym uczestnikom, którzy dodają nam skrzydeł, dzięki naszym przyjaciołom i darczyńcom, rodzinom naszych uczestników możemy działać. Bardzo wam wszystkim dziękujemy

– mówiła szefowa Fundacji – Zuzanna Janaszek-Maciaszek.

Działająca od 2004 roku Fundacja każdego dnia zmienia życie osób z niepełnosprawnością. Dzieli się wiedzą i doświadczeniem, wspiera w przezwyciężaniu własnych słabości, pomaga zamienić słowa „nie mogę” w „zrobię to!” i pozwala uwierzyć, że niepełnosprawność nie przekreśla marzeń. W zespole pracują również osoby z niepełnosprawnością, które doskonale rozumieją potrzeby innych niepełnosprawnych i biorą udział w szukaniu rozwiązań i wdrażaniu nowych projektów.

Osoby po wypadkach są najlepszymi instruktorami niezależnego życia. Nikt tak nie nauczy przesiadania się z łóżka na wózek i jazdy na balansie jak ktoś, kto sam na co dzień z wózka korzysta

– przekonuje Fundacja i zaprasza do świętowania swoich okrągłych urodzin.

Źródło: lm.pl. Zdjęcie ilustracyjne – fot. archiwum.

27 lutego 2024