Video

Kołobrzeg. Wyjątkowe zajęcia dla niepełnosprawnych

Niepełnosprawni z Kołobrzegu mogą wziąć udział w nowych zajęciach sportowych. Ruszył projekt „Gotowi na start”. Grupa kilkunastu osób z różnym rodzajem niepełnosprawności spotyka się w hali sportowej Łuczniczka. Na miejscu grają w boccię, czyli paralimpijską dyscyplinę wywodzącą się od gry w bule.

Pomysłodawca wspólnych treningów Marcin Racinowski, mówi, że zajęcia będą obejmować również inne aktywności.

– Nastawiamy się na grę jaką jest boccia. Oprócz tego trenujemy też rozciąganie, wzmacnianie kondycji, szybkości, technikę. Będą też różne gry zespołowe. Będziemy po prostu przygotowywać ludzi do sportu. Zapraszamy wszystkie osoby niepełnosprawne, to są zajęcia dla wszystkich.

Projekt „Gotowi na start” realizowany jest przy wsparciu Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych “Start” i finansowany ze środków PFRON. Projekt zaplanowano na 3 lata, a zajęcia odbywają się w każdy wtorek i czwartek od 16 do 18.

Ostatnio prezydent Anna Mieczkowska oraz starosta Tomasz Tamborski wspólnie dołożyli cegiełkę do tej zajęć. Zakupione zostaną  dwa zestawy do gry w boccię, znanej też jako gra w bule. Koszt takiego zestawu to około 2500 zł.

Źródło: oprac. za miastokolobrzeg.pl i radioszczecin.pl. Zdjęcie: miastokolobrzeg.pl.

31 sierpnia 2023