Niepełnosprawność

Kielce. Projekty Fundacji OPIEKUN

Trwa nabór do programów „Opieka wytchnieniowa na godziny” oraz „Aktywni60+” w Fundacji OPIEKUN w Kielcach. Zapisy do 7 kwietnia. Aby wziąć w nich udział należy zadzwonić pod numer telefonu: 693 661 025, a jego realizacjia potrwa od 3 kwietnia od 21 czerwca.

Projekt „Opieka wytchnieniowa na godziny” jest skierowany do osób zamieszkałych w Kielcach, sprawujących opiekę nad osobami z niepełnosprawnością w stopniu umiarkowanym i znacznym. W czasie, gdy chce wyjść coś załatwić albo po prostu odpocząć, opiekę przejmie nasz pedagog  

– mówi Anna Borusińska, prezes fundacji OPIEKUN w Kielcach.

Oprócz zgłoszenia telefonicznego, należy dostarczyć kopię orzeczenia o niepełnosprawności osoby, nad którą sprawowana jest opieka.

Mogą z niego skorzystać opiekunowie ustawowi ( rodzice lub rodzeństwo), prawni i osoby, które  faktycznie się opiekują (np. sąsiad) 

– informuje prezes fundacji.

Projekt jest przeznaczony dla czterech osób. Jego realizacja  będzie możliwa w siedzibie fundacji Opiekun przy ul.1-go Maja 60 w Kielcach oraz w przypadku leżących osób z niepełnosprawnością w ich miejscu zamieszkania.

Dla seniorów

Drugi projekt to „Aktywni 60+”, przeznaczony dla mieszkańców Kielc po 60 roku życia.

Z zajęć grupowych skorzysta 20 osób. Podczas konsultacji z psychologiem będą rozmawiać o asertywności, kwestii bezpieczeństwa emocjonalnego, stawianiu granic, relacji społecznych 

– wyjaśnia A. Borusińska.

Natomiast zajęcia z fizjoterapeutą to przede wszystkim nauka automasażu, dbanie o narząd ruchu, wzbudzanie chęci do aktywności fizycznej, radzenie sobie z bólem bez użycia leków.

Zajęcia będą odbywały się w siedzibie fundacji oraz ciekawych szlakach turystycznych i terenach zielonych miasta.

Oba projekty są finansowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego.

Źródło: emkielce.pl. Zdjęcie ilustracyjne – fot. archiwum.

2 kwietnia 2024