Bezdomność

Katowice. Śpiwory oraz termofory dla bezdomnych – kolejna akcja fundacji Wolne Miejsce

Fundacja Wolne Miejsce ponownie wyciąga rękę do osób potrzebujących. Tym razem przy współpracy z Omeną Mensah i Rafałem Brzoską rozdaje śpiwory i termofory dla osób bezdomnych. Do Katowic trafi ich około 1000.

Fundacja Wolne Miejsce włączyła się w kolejne działania charytatywne. Tym razem pomogła w rozdysponowaniu śpiworów i termoforów dla osób bezdomnych.

– To kontynuacja akcji wigilijnej. Małżeństwo Omena Mensah i Rafał Brzoska, pomogło nam ufundować podczas warszawskiej wigilii 2,5 tysiąca posiłków świątecznych oraz przekazalo kilka tysięcy śpiworów i termoforów dla osób bezdomnych i potrzebujących, którzy brali udział w tych wydarzeniach. Pomoc się nie skończyła. Doprodukowali więcej, łącznie 10 tysięcy śpiworów i termoforów, które są dystrybuowane poprzez naszą fundację i firmę InPost. – powiedział prezes fundacji Wolne Miejsce, Mikołaj Rykowski

Śpiwory i termofory trafiają do Miejskich Ośrodków Pomocy Społecznej, do schronisk i noclegowni. Przedstawiciele fundacji dzwonili do różnych placówek i pytali o zapotrzebowanie.

– W samych Katowicach przekazujemy prawie 1000 i śpiworów i termoforów. Potrzebne są w wielu miastach w ogromnej ilości. Trafią nie tylko do miast Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, ale także np. do Warszawy, Lublina, Olsztyna czy Kołobrzegu. Zapotrzebowanie jest ogromne. Szczególnie widzimy to, że przed nami jest okres chłodny. Czekają nas zimne dni, więc przydadzą się śpiwory i termofory, które ogrzeją osoby w potrzebie. To wszystko to nowe przedmioty, w dobrej jakości. To ważne, by pomagać osobie potrzebującej w sposób godnościowy – mówi Mikołaj Rykowski.

Akcja skierowana jest do osób bezdomnych. Takie osoby często potrzebują wsparcia, ale wielu osobom zdarza się go odmawiać, bo się np. wstydzą.

W Katowicach jest około 650 osób bezdomnych. W mieście jest kilka jadłodajni, jest dużo placówek, w których można się umyć, przebrać i dostać solidne wsparcie. Warto informować o tym ludzi w potrzebie.

Źródło: wkatowicach.eu. Zdjęcie ilustracyjne – fot. Shutterstock.

23 stycznia 2023