Imigranci

„Jesteśmy gotowi pomagać”. Odpowiedź Rady Stałej KEP na apel papieża ws. migrantów

Przewodniczący Rady Stałej KEP abp Stanisław Gądecki poinformował, że rada jest gotowa pomagać wszystkim, którzy wyrażą wolę przybycia i osiedlenia się w naszym kraju. Podkreślił również, że będą robić to według prawa i w zgodzie z obowiązującymi państwowymi przepisami migracyjnymi. 

“Ojciec Święty Franciszek, po wizycie na Cyprze i w Grecji, zaapelował do krajów europejskich o umożliwienie Kościołom lokalnym, w tym zgromadzeniom zakonnym i organizacjom katolickim, przyjęcie u siebie osób pilnie potrzebujących solidarnej pomocy wspólnoty międzynarodowej”  – czytamy w oświadczeniu podpisanym przez przewodniczącego KEP abpa Stanisława Gądeckiego. Podkreślił również, że „Kościół w Polsce wspiera to papieskie wezwanie”.

„Jesteśmy gotowi pomagać w oparciu o istniejące możliwości prawne i w zgodzie z obowiązującymi państwowymi przepisami migracyjnymi tym wszystkim, którzy wyrażą wolę przybycia i osiedlenia się w naszym kraju. Chodzi zarówno o ich przyjęcie i zapewnienie niezbędnego wsparcia socjalnego, jak i o długofalową pomoc w ich integracji w naszym społeczeństwie (nauka języka polskiego i przygotowanie do podjęcia pracy w Polsce)” – zaznaczył.

Przypomniał, że tego typu pomoc Caritas oferuje od wielu lat mieszkającym już i pracującym w Polsce imigrantom. „Pomoc ta będzie kontynuowana i rozwijana” – zapewnił.

Przewodniczący KEP zaapelował o modlitwę w intencji znajdujących się w potrzebie migrantów w Europie i na całym świecie.

Źródło: oprac. za polskieradio24.pl. Zdjęcie ilustracyjne – fot. Pexels.

22 grudnia 2021