Seniorzy

Jelenia Góra. Jubileusz Domu Seniora

Pensjonariusze Dziennego Domu „Senior +” przy ul. Wiejskiej w Jeleniej Górze wraz z zaproszonymi gośćmi świętowali 28 lutego piąte urodziny placówki.

Adaptacja obiektu przy ulicy Wiejskiej 29 do nowych potrzeb w 2019 roku kosztowała 547 tys. złotych. Z tego 440 tys. złotych pochłonęły prace polegające na wykonaniu kapitalnego remontu z częściową przebudową pomieszczeń zlokalizowanych na parterze, z wyłączeniem klatki schodowej. Reszta to wyposażenie obiektu. Dofinansowanie z Urzędu Wojewódzkiego na ten cel wyniosło 300 tysięcy złotych

Dzienny Dom „Senior+” posiada 30 miejsc, czynny jest w dni robocze w godzinach od 7.30 – 15.30, a pensjonariusze uczestniczący w zajęciach mają zapewniony 8-godzinny pobyt, w trakcie którego świadczone są usługi mające na celu zaspokojenie potrzeb bytowych, edukacyjnych, kulturalnych, rekreacyjnych i towarzyskich. Został utworzony 1 stycznia 2019 roku, a oficjalnie otwarty w lutym 2019 r.

Placówka jest ośrodkiem wsparcia dziennego, który został włączony w strukturę Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze. Pensjonariusze kierowani są do Dziennego Domu „Senior+” przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze na podstawie decyzji administracyjnej, w której określa się wysokość odpłatności za pobyt wraz z wyżywieniem.

Źródło: jelonka.com. Zdjęcie ilustracyjne – fot. archiwum.

1 marca 2024