Seniorzy

Jaszczów. Otwarto Dzienny Dom Senior+

 Osoby starsze z powiatu łęczyńskiego i okolic z pewnością nie będą czuły się samotne. Będą mogły uczestniczyć w zajęciach sportowych, spotkaniach okolicznościowych i liczyć na pomoc terapeutyczną. To wszystko dzięki nowootwartemu Powiatowemu Dziennemu Domu Senior+ w Jaszczowie.

Jako pierwsze powstało Centrum Opiekuńczo-mieszkalne. Od tego roku działa zakład aktywności zawodowej, w którym pracuje 30 osób, w tym większość osób niepełnosprawnych. Powiatowy Dzienny Dom Senior+ w Jaszczowie to już trzecia inwestycja, która zaledwie w przeciągu 3 lat została oddana do użytku dla mieszkańców powiatu łęczyńskiego – osób starszych, niepełnosprawnych.

Oferta ośrodka skierowana jest dla osób powyżej 60 roku życia. Placówka powstała na terenie dawnego szpitala w Jaszczowie. Dzięki niej seniorzy będą mogli wyjść z domów, odpocząć od szklanych ekranów i spędzić aktywnie czas. Nie mogą doczekać się już pierwszych zajęć. Dom będzie ośrodkiem wsparcia dziennego dysponującym co najmniej 30 miejscami, który będzie funkcjonować od poniedziałku do piątku od godziny 7:30 do 15:30.

W Jaszczowie powstanie cały kompleks ośrodków pomocy osobom starszym i niepełnosprawnym. W budowie jest już zakład opiekuńczo-leczniczy. Całość dopełni specjalnie zaaranżowany ogród. Według planów oddanie ogrodu nastąpi w październiku tego roku.

Źródło: oprac. za lublin.tvp.pl. Zdjęcie ilustracyjne – fot. Shutterstock.

3 sierpnia 2022