Niepełnosprawność

Inowrocław. Najpiękniejsze 10 km na świecie!

Na stadionie miejskim im. Inowrocławskich Olimpijczyków w Inowrocławiu, w sobotę 20 maja,  odbyła się trzecia edycja wydarzenia, pt. „Miej serce do biegania”. W czasie imprezy biegacze pchając wózek inwalidzki pokonali wspólnie z niepełnosprawnymi 10 – kilometrową trasę.

– Super sprawa, to jest moja druga edycja. Świetna ta trasa po parku solankowym. Chciałem w jakiś sposób pomóc, sprawić przyjemność Ani, która całą trasę się śmiała i była zadowolona – mówi Rafał.

– To najpiękniejsza inicjatywa z wszystkich możliwych. Dla nas to wielka radocha, dla młodej fantastyczna zabawa. I ludzie widzą, że to nie jest nic strasznego – mówiła mama Ani, której wózek pchał – biegiem – Rafał.

Marcin Szych, jeden z pomysłodawców tej akcji podkreśla, że w tym roku impreza wygląda znacznie lepiej. – Mamy dużo startujących, bo aż 21 ekip z całej Polski. Ideą tej akcji jest integracja osób niepełnosprawnych z osobami zdrowymi, pokazanie, że osoby niepełnosprawne również potrafią zdobywać medale i osiągać swój sukces.

W czasie imprezy zorganizowano też wspólny bieg z dziećmi i osobami niepełnosprawnymi.

Źródło: oprac. za radiopik.pl. Zdjęcie ilustracyjne – fot. Shutterstock.

22 maja 2023