Bezrobotność

Gmina Przeworsk. Rusza Centrum Integracji Społecznej

Mieszczące się na pierwszym piętrze szkoły podstawowej w Chałupkach w gminie Przeworsk Centrum Integracji Społecznej jest najmłodszą tego typu placówką w regionie. Choć dopiero rozpoczęło działalność – już związane są z nim ogromne nadzieje. Placówka ma pomóc w powrocie na rynek pracy 30 długotrwale bezrobotnym. Trwa ich rekrutacja.

W powrocie na rynek pracy pomóc mają między innymi: doradca zawodowy, pracownik socjalny, psycholog oraz prawnik. Uczestnicy będą mogli korzystać z zajęć w trzech pracowniach i nauczyć się nowego zawodu.

W tej chwili w pełni wyposażona jest już kuchnia dla warsztatu gastronomicznego. W trakcie doposażenia jest warsztat ogrodniczy i warsztat krawiecko-rękodzielniczy. W warsztacie krawiecko-rękodzielniczym będą zainstalowane bardzo nowoczesne urządzenia, sterowane komputerowo, które będą miały możliwości produkowania różnego typu wyszywanych wzorów.

Gmina Przeworsk na remont budynku oraz na uruchomienie warsztatów dostała ponad 3,5 miliona złotych z funduszy unijnych. Do końca lutego trwa rekrutacja uczestników zajęć. Zgłaszać mogą się osoby trwale bezrobotne będące mieszkańcami gminy, w tym niepełnosprawni.

źródło: TVP 3

18 stycznia 2021