Niepełnosprawność

Gliwice. To był udany bieg!

V Bieg Charytatywny św. Goara już za nami. 14 maja w lesie Komunalnym nie brakowało atrakcji, pozytywnej energii i doskonałej pogody. Wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Gliwice Adama Neumanna, który również wziął udział w biegu.

Uczestnicy zmierzyli się na dystansie 10 km, wzięli też udział w biegu z wózkami na ponad 3 km oraz marszu z kijkami na dystansie 6,6 km. Swoje konkurencje biegowe miały też dzieci, które chętnie stanęły na linii startu – wystartowało ich aż 135! Każdy z uczestników za swój wyczyn otrzymał medal z limitowanej serii. Konkurencjom sprawnościowym towarzyszył piknik rodzinny z atrakcjami, m.in. warsztatami, konkursami, grami i zabawami dla dzieci oraz stanowiskiem gliwickiej policji.

Zebrane tego dnia pieniądze zostaną przeznaczone na ścieżkę sensoryczną na terenie Gliwickiego Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjnego, która łagodzi i niweluje dysfunkcje przetwarzania informacji przez mózg.

Wydarzenie zorganizowali pracownicy Gliwickiego Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjnego i Rada Rodziców przy GCER. W skład  Gliwickiego Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjnego wchodzą: Gliwicki Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej, Gliwicki Ośrodek Adaptacyjno-Rehabilitacyjny dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej oraz Niepubliczne Przedszkole Dla Dzieci Niepełnosprawnych przy ul. Słowackiego 58 B.

Źródło: oprac. za gliwice.eu. Zdjęcie organizatora.

18 maja 2022