Przemoc domowa

Gliwice. Kampania “Razem przeciw przemocy”

Ośrodek Pomocy Społecznej w Gliwicach zachęca do udziału w kampanii „Razem przeciw przemocy”, nad którą honorowy patronat objął prezydent miasta.

„Wokół przemocy narosło wiele mitów. Jednym z nich jest przekonanie, że jest to zjawisko marginalne, występujące wyłącznie w patologicznych środowiskach. Tymczasem znęcanie się nad rodziną jest jednym z najczęściej popełnianych przestępstw w Polsce” – informuje gliwicki portal samorządowy, zachęcając do udziału w kampanii.

W ramach akcji zaplanowano m.in. konferencję inaugurującą, szkolenia, warsztaty profilaktyczne oraz konkursy dla dzieci i młodzieży, a także promocję usługi telefonicznego wsparcia dla dzieci i młodzieży #SŁUCHAWKA. Celem jest uwrażliwienie na problem przemocy i nauka asertywności.

Kampania jest prowadzona w Gliwicach od października do grudnia 2021 r. Udział w wydarzeniach organizowanych przez OPS będzie bezpłatny.

Informacje o kampanii, a także publikacje i inne materiały dotyczące przeciwdziałania przemocy, dostępne będą na stronie opsgliwice.pl w zakładce „Formy pomocy”- „Razem przeciw przemocy” oraz na FB Ośrodka Pomocy Społecznej w Gliwicach.

Miasto przypomina, że w Gliwicach przy ul. Fiołkowej 26 działa Zespół ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie, kryzysom, trudnościom opiekuńczo-wychowawczym. Osoby potrzebujące wsparcia mogą zwracać się tam o pomoc – tel. 32 300 01 11

Na 8 października br. godz. 11 przewidziano inaugurującą kampanię konferencją „Razem przeciw przemocy”: Link do relacji: (https://www.youtube.com/watch?v=PbKb_5GeDpA)

OPS przygotował również szereg innych wydarzeń, które mają na celu pomoc ofiarom przemocy.
Wsparcie można uzyskać m.in. podczas spotkań, które będą odbywać się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gliwicach, gdzie zorganizowano specjalny, dedykowany kampanii punkt konsultacyjny.
Każda osoba będzie miała zapewnioną poufność i anonimowość rozmów, swobodę wypowiedzi oraz profesjonalne wsparcie.
Planowane spotkania:
•    Bibliotece Centralnej w Gliwicach przy ul. Kościuszki 17, w każdą środę 6, 13, 20 i 27 października w godz. od 11.00 do 13.00;
•    Filii nr 5 Biblioteki Miejskiej w Gliwicach przy ul. Perkoza 12, w każdą środę 3, 10, 17 i 24 listopada w godz. od 11.00 do 13.00;
•    Filii nr 21 Biblioteki Miejskiej w Gliwicach przy ul. Syriusza 30, w środę 1  i 8 grudnia w godz. od 11.00 do 13.00

Źródło: Radio eM i Gliwice.pl. Zdjęcie ilustracyjne – fot. Pexels.

8 października 2021