Fundacja Nowe Teraz zaczyna prace nad pismem społecznym „Wykluczeni”
News, Wykluczenie społeczne

Fundacja Nowe Teraz zaczyna prace nad pismem społecznym „Wykluczeni”

Wykluczenie ma wiele powodów: od uzależnień, bezdomności, bezradności w podeszłym wieku po pobyt w zakładzie karnym lub poprawczym. Bezdomności doświadczam od wielu lat. Zostałem okradziony przez rodzinę, wielokrotnie niesłusznie skazany za pomaganie innym i umieszczony w zakładach karnych.

Dzięki Fundacji Nowe Teraz mam dach nad głową. Nie muszę nocować na ławkach w parku, noclegowniach i schroniskach. Obdarzono mnie ogromnym zaufaniem. Zaproponowano mi stanowisko redaktora naczelnego kwartalnika „Wykluczeni”. Spróbuję podołać, choć przy chorobach serca, kręgosłupa i po „coronavirusie” nie będzie to łatwe.

Zapraszam Państwa do współredagowania. W kwartalniku będę zamieszczać świadectwa tych, którzy poradzili sobie z wykluczeniem. Znajdzie się miejsce na przywołanie prac magisterskich dotyczących resocjalizacji, wolontariatu. Poezja, malarstwo, grafika, piosenki, filmy z portali społecznościowych powinny przybliżyć nam losy wykluczonych. Żyją obok nas.

Wiem, że wielu czytających te słowa pomaga np. bezdomnym. Nie obnoszą się z tym, ale nawet anonimowe opisanie w kwartalniku być może nakłoni innych do niesienia pomocy bliźnim.

Tyle tytułem wstępu. Więcej chętnie opowiem telefonicznie: +48 572977606, e-mail: freeradio.info@gmail.com

Uwierzcie Państwo, że samo zainteresowanie może pomóc wielu. Bardzo wielu.

Dawno, dawno temu z przyjaciółmi i śp. Markiem Kotańskim powołaliśmy Stowarzyszenie Monar. Początki nie były łatwe, ale warto było.

Zdzisław Ryszard Mac

 

Zdzisław jest uczestnikiem projektu “Domy Nowe Teraz”.

28 maja 2021